top of page

Únorová Keňa s Tomášem K.

Keňa má stovky kilometrů pobřeží, základní turistickou i kite infrastrukturu a dvě sezony. Jsou obdobné jako ty na Zanzibaru. Ale minimálně v zimě se zdá že tu fouká trochu více než na Zanzíku. Pravidelně potkávám kitery z Tanzanie, co radši jedou sem. Fouká odpoledne. Většinou lítám 12, ale využije se i 9. Tuto kombinaci využiji tak osm dní z deseti. Pro ty dva slabší dny buď velkou deku nebo foil. Tohle je letitá osobní statistika z období konce ledna/začátku února. Letos jsem lítal 9 z 10 a dva dny jsem byl na 9 i přebušenej.Spotů je spousty, já si oblíbil tyhle:


Bamburi beach

30 minut od letiště. Přímo v nejjižnější části vedle baru New Big Tree je dlouhé písečné dno, které je nejlepší místo pro začátečníky. Super také na freestyle. Jen při hodně vysokém přílivu je voda ne úplně příjemné choppy. Jinak se je slušný flat. Lze se ubytovat i kitovat po celé délce Bamburi beach, ale pro začátečníky je nejlepší právě vedle Big Tree. Reef je dost daleko ale da se dojet. Jen je lepší ve dvou, protože, když se něco stane tak jste opravdu daleko od pláže a asi vás neuvidí


Diani Beach

Je to hlavní turistická pláž Keni a zaslouženě. Z kite pohledu je dobrý kanál mezi reefem a pláží na freestyle, ale hlavní lákadlo je tady reef, který při správné výši přílivu dělá příjemné vlny. V zimě 1-1.5m. V létě mohou byt přes 2 m. Za reefem je i pár míst, kde se dá jezdit za sand banks na superflat. Ale chce to hledat. Další výhodou je, že můžete ze severní části jet downwind, střídat flat za reefem a vlny na reefu a pak se vrátit tuktukem za 3 USD. Reef není daleko, takže tuhle parádu může podniknout středně zkušený i jako solo trip.

Watamu town

V jižní části je dobrý spot. Má zajímavě členité dno, které může vytvořit super místa v závislosti na přílivu a malé ostrůvky při pobřeží, které místu dávají magické kouzlo.


Jacaranda beach (ca 15 km severně od Watamu)

Nejkrásnější místo v Keni a jedno z mých nejoblíbenějších na světě. Při správné výšce odlivu máte nespočet lagun za sand banks, kde jste skoro sami a máte superflat. Ideální je středně velký odliv. Při přílivu je tam proud, ale pak je to super místo zase na foil. Kvůli tomu ale přes půl planety nepoletíte. Na této pláži je silný Venturi efekt, tedy zde je vítr silnější o 3-5 uzlu než na Bamburi a Diani beach. Pokud vám tedy zrovna nevychází předpověď a odliv je odpoledne, vyplatí se přesunout sem. Nevýhoda je slabší infrastruktura. Zejména večer je lepší si zamluvit večeři, aby s vámi počítali.9 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page