top of page

Brazílie Kitesurfová Mekka

Aktualizováno: 6. 11. 2021Jak muslimové musí alespoň jednou za život navštívit meku, svaté město islámského náboženství.Tak se žádný kitesurfista nevyhne Brazílii. Já jsem měla možnost se do této kite surfařské Meky vydat poprvé před 2mi lety a to jako trenérka a mindset coach pár nejlepším kitesurfařům na naší zeměkouli.


Proč je Brazílie mezi červencem a koncem listopadu tak frekventovaná kitesurfaři? Jak je možné, že se tato spíše vyprahlá a velmi spoře obydlená část pobřeží na sever od Fortalezy stala tak populární mezi kite- a windsurfaři? Toto období je prosluněné a co je hlavní, fouká tu každodenně od rána do večera. Několik tisíc km dlouhé pobřeží tak nabízí ideální podmínky na několikadenní downwindery nebo průzkumné výlety s cílem objevení nějaké té nové laguny.


... I když většina turistů zakotví v blízkosti Fortalezy, například v Cumbuco nebo v Taibě, tak existuje nesčetné množství lagun a dalších nezapomenutelných spotů...Zmíněné Cumbuco je sice městečko plné restaurací a barů, které nabízí zajímavé noční vyžití. Avšak spot už za moc nestojí. Nebo alespoň z mého hlediska ne, když už se jednou vydáš přes oceán. Cumbuco se nachází na pobřeží rozbouřeného moře, takže budeš sice moci kitovat každodenně, avšak ne moc klidně. No a barva vody též není nijak dech beroucí. Pokud jsi milovníkem rovné vody, tak doporučuji vydat se do 20 minut vzdálené laguny Cauipe. Je to docela dobrodružná cesta z části po silnici z části pískem po pláži, ale určitě si ji užiješ. Platí totiž na to šlápnout, abys nezůstal viset na nějakém měkkém písečném místě. Jen se nediv, ani tento spot není ideální. Laguna je totiž malinká a dosti zalidněná. Po cestě již uvidíš, asi tak 40 kitů ve vzduchu nad palmami, jeden vedle druhého. Na místě to vypadá tak, že si musíš počkat, až příjdeš na řadu, aby sis zajel svůj trick. Na druhou stranu se tu pravděpodobně setkáš s nějakým tím profesionálním kitetařem. Je to rodná vesnice například neuvěřitelného kitataře: Bebé.


Taíba je taková malá vesnička s perfektním surfovým spotem a také oproti Cauipe o hodně větší lagunou, deltovým ústím řeky, které vytváří krásnou sladkovodní plochu hned vedle oceánu. Určitě potřebuješ auto nebo buginu, aby jsi se tam dostal. Je to sice na okraji vesničky, ale pěšky by se to se vším materiálem přece jen protáhlo. Určitě si nesmíš nechat ujít svištění a nějaké to driftování autem či buginou po písku. Na své si přijdou také milovníci kitingu na vlnovce, dají se tu najít dobré vlny. Velmi doporučuji ubytovat se v jedné z místních posád, které leží velmi blízko laguny, ve vesničce jste autem za 5 minut. Pousada Blauset jet levnější varianta s velmi hezkými pokoji, bazénem, výborným jídlem a milým personálem. Vila Marola je pro ty, co si potrpí na větším luxusu, z pokoje máte výhled na moře a několikát týdně se tu pořádá grilování v restauraci na okraji oceánu. Snídaně se zase podávají v restauraci v první patře s výhledem na oceán, ve které vám jemný mořský vánek pomaličku probudí.Cumbuco a Taíba jsou dvě místa, kde budete mít možnost si zakitovat vedle světové kitesurfařské špičky. Pokud najdete čas, ve kterém jsou všichni zrovna na snídani či obědě, tak zmíněné laguny stojí za to, hlavně ta v Taibě. Pokud se chcete setkat s těmi nejlepšími a pokochat se tím, co je v kitesurfingu možné, tak naplánujte dovolenou na listopad. Právě v tomto měsíci se tu pořádají freestylové a surfové závody. Tak se vám může poštěstit, že budete dokonce ubytovaní s někým koho sledujete na instagramu.


A to je jen začátek. Těště se na další vyprávění. Budeme pokračovat na sever od Taiby a vydáme se k méně známým spotům ale také do známé Jericoacoara.


Období: Červen - Listopad/Prosinec


Velikost Kitu: Sever (6-9), do Fortaleza -Ilha do guajiru (9-15)


Ubytování:

- od 30 usd na noc

- Cumbuco před kitespotem, Taiba ve městě nebo na cestě ke spotu
16 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page