top of page

La dolce vita v Itálii

Aktualizováno: 28. 12. 2020


Magisterské studium Psychologie stálo před dveřmi a mě, krásnými krajinami a sporty zhýčkané, nezbyla jiná možnost, než jít studovat do alpského studentského městěčka – Innsbruck. Díky všestranným možnostem sportovního vyžití a to do slova a do písmene za humny, by se mělo dát to studium zvládnout, takový byl můj závěr. Nejenže se to zvládnout dalo, ale studium mě tak chytlo, že jsem neměla času nazbyt. Z knihovny na přednášku, z přednášky rovnou na sjezdovku nebo na jednu z impozantních horolezeckých stěn. V mém ročníku nebylo tolik vášnivých snowboardistů, takže když napadl čestvý sníh, má nepřítomnost na seminářích nebudila tak velikou pozornost, prostě mě jedna z kamarádek podepsala a já si zatím užívala poletování po sněhové nadílce. Při jednom z takových výletů jsme objevili optimální plošinu jako dělanou na snowkitování. Ale o tom v nějakém z příštích dílů.


Italská jezera


Teď se určitě ptáte, jak se ze zasněženého Innsbrucku dostaneme do Itálie a ještě ke kitesurfování. Velmi lehce, toto město leží v údolí mezi velkolepími alpskými třítisícovkami, do nějž z jihu ústí takzvaný Brennerpass, údolí které je přímým spojením s Itálií. A právě Brennerpass přináší spoustu teplého větru přímo od středomoří. Innsbruck je tedy velmi větrné a zároveň velmi teplé a prosluněné městečko. Jen nějaké to jezero tu chybí k absolutním perfektnosti. Takže nám zarputilým kitesurfistům nezbyde nic jiného, než podstoupit 3-hodinovou cestu do italského alpského předhůří. Lago di Garda, známé mezi windsurfisty a hlavně Němci, má sice konstantní vítr a výborné restaurace, ale kitesurfaři tu příjdou zkrátka. Strmé skalní stěny zvedající se na spoustě místech přímo od vodního povrchu ztěžují nám kitesurfařům start a především návrat z vody. Existuje pár míst, kde je možné kita přece jen nastartovat. Avšak předtím než to zkusíte, tak byste měli natrefit na nějakého toho místního, který Vám tyto místa ukáže, pro insider tips, mi piště přímo.

Pokud chcete podobné podmínky, co se větru týče, ale méně profláklé místo s travnatou pláží, kde je dostatek místa na připravení kita a nastartováni, tak se musíte vydat k Lago di Idro. Toto jezero leží severo-západně od Lago di Garda. Takže před tím než byste se ze severu dostali k tomuto legendárnímu jezeru zahnete na západ, projedete pár krkolomnými a úzkými silničkami obklopenými italskými vesničkami s domy prostě vsazenými do strmých kopců, až přijedete ke krásnému jezeru obklopenému bujnou zelení zarostlými svahy. Mě to tu vždy připomínalo svěží krásu Guatemalského pralesa.Kitování s onshore větrem

Místní kitesurfová škola se stará o pořádek a vybírá za to poplatek 15 euro v podobě ročního příspěvku, se kterým jste dokonce pojištěni, kdykoli sem přijedete. Jediná všetečnost je, že vítr je Onshore, a záliv na vyjetí spíše úzký. Takže se zhluboka nadechnětě, projdětě si svůj upwindový um a co možná nejrychleji vyjedte na širé jezero. Pokud si upwindováním jistý nejste, tak se pro vás hodí využít služby motorového člunu, který vás vyveze do středu jezera a odtud už můžete kitovat jak se vám zlíbí. No a až vás to omrzí, tak se jednoduše necháte nést s větrem až ke břehu.


Mountainbike, paraglide nebo horolezení

Absolutní jedinečnost tohoto jezera je, že si můžete nastavit hodinky a na 11 před polednem, to totiž začne foukat a fouká až do odpoledne. Okolo páté si můžete jít odpočinout a žádný vítr vás již neotravuje. A to není vše. Třešničkou na dortu je, že fouká jen za slunečného počasí, což znamená teplíčko nebo příjemná opalovačka pro nekitující přátele a drahé polovičky. Alternativního vyžití je tu jak nastláno. Na kole můžete objevovat nádherné okolí, slézt jednu z okolních hor a dokonce z nich i využít let paraglidem. Nemluvě o horolezeckém ráji, za celý život byste tu nebyli schopní zdolat všechny cesty.


Takže to loučení po takto stráveném víkendu je vždy náročné. Těště se však na další dobrodružství, příště na sněhu u snowkitingu.


Co si obléct

 • krátký neopren a nebo plavky

Cílová skupina

 • Začátečníci (pro začátečníky, kteří nemají rádi hlubokou vodu to tady může být náročné) / Pokročilí / Freestyle / Strapless

Vítr

 • J - JZ – Z – SZ – S

Velikost kitu

 • spíše větší velikosti 9 – 15, podle váhy.

Spot

 • Choppy, malé vlnky, voda hluboká

Nejlepší období

 • Duben – Září (když začne být teplo, kvůli termickým větrům)

Ubytování přímo u spotu

 • Camping (vlastní stan, obytňák, nebo chatička) přímo na okraji jezera vedle severního spotu.

 • Mimo sezónu je dokonce možné postavit se s obytňákem na severovýchodní stranu jezera mimo camping.

 • Pro ty zhýčkanější z nás tu je spousta penziony.

Doprava

 • Obecně platí, že doprava je nejlepší vlastním automobilem.

Pojezení

 • Spousta restaurací s výbornou pizzou a jinými italskými slastmi v nejbližším okolí,

 • supermarket je ve vesničce

Alternativní vyžití:

 • paragliding, horolezení, horské kolo, downhill bike


Kitesurfové lekce

 • Lekce nabízíme od začátečníků po pokročilé obohacené o mindfulness a coachingem se sportovní psycholožkou. Tyto metody vám umožní rychlejší zvládnutí i těch triků, které se vám ještě nedávno zdály příliš obtížné.

 • Tak neváhejte a ozvětě se nám

Pro informce k individuální nabídce kitesurfové dovolené nám pište. ... Těšte se na Snowkiting v Alpách. Připravte si diáře, máme pro vás totiž připravenou parádní nabídku na kitesurfovou dovolenou!94 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page